Návštěvnost

Ztraceni na pašerácké stezce

Den první a druhý
První (a možná poslední, uvidíme, jak to přežiji) hlášení! Všichni jsou živí, a to i přesto, že jsme absolvovali první koupaní v celkem divoké Kamenici. Plavci i neplavci se po hlavě vrhli do peřejí, aby si došli pro první výplatu. Dnes děti čeká ještě výstup do okolních kopců a večer tajná operace. Už se Vám nevrátí stejní!

Dále jen pro informaci, děti si nemohou nabíjet telefony. Není to z důvodu, že bychom jim chtěli bránit v kontaktu s Vámi, ale proto, aby na něm nehrály hry o každou volnou chvíli.

Třikrát hurá!
N
DSCN1072.JPG
DSCN1073.JPG
DSCN1078.JPG
DSCN1088.JPG
P1120175.JPG
Třetí (ne příliš kritický) den
Dnešní den nesl obávaný název kritický, ale naštěstí svému jménu nedostál. V herním plánu nás čekaly volnější aktivity. Děti dle fantazie vtiskávaly osudy lidským drobnostem, pašovaly sirky skrz všeslyšící radary, a v neposlední řadě také sbíraly perly z říčního dna. Pravdou však zůstává, že přišly i slabší chvilky. Proč by šel někdo přes most, když se dá voda přebrodit hned pod ním?! I přesto, že voda byla skutečně ledová se děti nebály skákat a dřepovat po hlavě. Podvečer byl již klidnější, a to v rámci zápolení mezi oddíly v táboře.

Další zajímavostí je, že se dnes spí venku pod širákem. I přes počáteční šum stačilo pár stránek Harryho Pottera a tábor se koupe v tichu.

Tak brou noc
N.
Den čtvrtý
Dnešní den začal k nelibosti vedoucích ještě časněji, než obvykle. Pokud se mezi Vámi nalezne například letuška, která by mohla postrádat 26 masek na spaní, platíme v perlách, diamantech nebo Krysách (místní měna; lze vyměnit ve směnárně v Soukromé bance Rusalka). Dopolední program se odehrával na překrásné slunečné louce. Byla by ovšem ještě spektakulárnější, pokud by nebyla na kopci. Děti si zde zahrály stálici mezi hrami, šátkovanou, a také provětraly své mozkové závity při hře piškvorek. Některé bitvy byly tak zajimavé, že ani vedoucí nedokázali odolat a zasoutěžili si také. Vyhrál samozřejmě úžasný dívčí tým.

Odpolední program by se měl odehrávat v duchu hledání mafianského kufru s důležitou zásilkou diamantů, ovšem voda je jako lákadlo mnohem silnější.

Ale když budete hodní, povím Vám, jak to dopadlo.
Adios
N.

EDIT.: Dopadlo to překvapivě nad očekávání, děti se vrhly nejen po stopách tajemného kufru, ale také se stihly řádně vykoupat.
DSCN1092.JPG
DSCN1107.JPG
DSCN1106.JPG
DSCN1097.JPG
DSCN1099.JPG
DSCN1101.JPG
DSCN1103.JPG
DSCN1096.JPG
DSCN1149.JPG
DSCN1154.JPG
DSCN1121.JPG
DSCN1124.JPG
DSCN1104.JPG
DSCN1131.JPG
DSCN1138.JPG
DSCN1143.JPG
DSCN1150.JPG
DSCN1152.JPG
DSCN1160.JPG
DSCN1162.JPG
DSCN1169.JPG
Den pátý (výletní)
Dnešní den byl... náročný. Ne snad svou náplní, jednalo se o celodenní výlet do nejbližší vesnice s úkolem "měnit až vyměnit". Zdálo se to celkem jednoduché. Každý oddíl na počátku dostal vajíčko a na konci dne se měl vrátit s něčím cennějším, zajímavějším. Povzbuzeni příběhem, že ze špendlíku se dá vytřískat funkční mrazák s odvozem plus jídza na koních a třešně, jsme se vydali do boje. Co Vám budu lhát... nemáme ani mrazák ani třešně. Ale máme stolní telefon, číši a bandu plyšáků. Nebuďme ale neuctiví.

Co nám ovšem výlet kazilo, byla nekázeň dětí. Všem vedoucím se příčí na děti křičet a vše opakovat 100x, ale i k tomu dnes naneštěstí došlo. Jen pár vybraných jedinců bylo schopno splnit na popáté jednoduchý úkol, a proto bylo zbytku uděleno zkrácení večerky na 19:00. Nakonec jsme se však smilovali a do lesa zahrát si poutavou hru "na rysa" jsme poslali všechny. Snad se do příště poučí.

A proč Vám to říkám?! Nestěžuji si, jen říkám, že je to pěkná banda. Ale tahat věci z cizích lidí umí skvěle.

Nebojte se, že právě Váš drobeček zlobí, raději sněte, že je hodný a dejte si další drink. Děti z domu, party time!
Krásný večer
N.
IMG_20160721_103440.jpg
Den šestý (kriticky - odpočívací)
Den šestý Vám bude popsán zprostředkovaně, a to přeživšími dětmi:
"Včera jsme nedělali nic"
"Škubali jsme provázky ze stromu, aby se neudusil"
"Váleli jsme se v lese na karimatkách"

Naštěstí tu máme i celkem schopné vedoucí, kteří mi byli schopni den osvětlit lépe. Dopolední program se skutečně odehrával v lese a skutečně se děti plížily k provázkům, uvázaným na stromě. Poté se odehrával kroket, na který si z nějakého důvodu děti nevzpomněly v dnešní rekapitulaci. Odpoledne všichni strávili v řece.

Na co se očividně zapomenout nedá, je večerní disco. Dle všech rozmazaných fotek, které jsou bohužel nepublikovatelné, to byla skutečná jízda. Jen chyběl kvalitní DJ, ne, že bych se chtěla chválit.

Tak zatím
N.
DSCN1251.JPG
DSCN1196.JPG
DSCN1228.JPG
DSCN1251.JPG
DSCN1239.JPG
DSCN1240.JPG
DSCN1241.JPG
DSCN1256.JPG
DSCN1261.JPG
Den sedmý
Faktem je, že dnešní titulek "den sedmý" mě naplňuje nadějí. Přece jen to znamená, že jsme již za půlkou a den odjezdu se neodvolatelně přibližuje. Děti jsou naopak stále stejně nadšené, snad více. Starší holky vytvořily Winx Club (což bych pokládala za nemožné). Všechny najednou jsou si schopny zalézt do jednoho stanu a rozverně si vykládat. O čem? Raději nechtějte slyšet, ztratili byste iluze...

Odpoledne jsme se všichni vydali na pláž. Nejprve se přepravoval kokain na vlastnoručně vyrobených vorech, poté následovalo ždímání do kýblů. Nakonec se samovolně rozjela volná zábava. Začínám mít pocit, že H2O: Stačí přidat vodu, seriál o dívkách měnících se v mořské panny, není fikce!

Venku se rozjíždí hra "kufr". Zatím to vypadá jako embryo, tak uvidíme, jak to dopadne. A večer se možná budeme bát. Já už se třeba bojím teď.

#dobrou#noc#tábor#016#snadtopřežijeme
@N.
Den osmý (hvězdný)
Dnešní neděle začala pošmourně a depresivně, naopak skončila ve velkém stylu. Dalo by se říci, že co dnes možné bylo, opakovat se rozhodně nebude. Za a) teplá sprcha! Po týdnu se vykoupat v teplé, čisté vodě, prostě bomba. Nakonec proto není divu, že ze všeho jehličí a nepořádku, který v koupelně zůstal, by se dal udělat jeden menší les. Za b) pohádka v televizi! Propršené dopoledne a část odpoledne nás donutily zůstat uvnitř altánu a dovolit si trochu nedělní pohody. Poté, co déšť ustal, jsme se přesunuli do lesa a zahráli si několik her, jak děti, tak i výjimečně vedoucí proti sobě.

Večer se nesl ve víru velké show. Náš tábor navštívilo několik velkých hvězd (Shakira, Lady Gaga, Nicki Minaj, Michael Jackson, Rytmus), kteří společně s moderátorem večera, Leošem Marešem, uvedly do našeho tábora Superstar! Tohoto pěveckého klání se zůčastnily celkem 4 hudební vystoupení. Dívčí trio, které se během soutěže rozpadlo, chlapecký boy band, osamělý rocker a taneční master. Soutěž po dlouhé debatě poroty ovládlo dívčí duo, Kája K. a Anetka S.!

Tato spontánní akce se natolik rozbouřila, že se večerka protáhla o 30 minut. Naštěstí už jsou všichni nasáčkovaní ve svých spacácích a pokojně spí po dalším dni.

Skutečně ráda bych Vám tu povykládala dál o tom, co dnes bylo k obědu (řízky) nebo kolik bylo stupňů o poledním klidu (asi moc ne). Ale i nám se únava sčítá a je čas jít na kutě.

"Tisíce soutěžících, jeden společný sen!"
N.
DSC_7717.JPG
DSC_7732.JPG
DSC_7739.JPG
DSC_7741.JPG
DSC_7750.JPG
DSC_7752.JPG
DSC_7785.JPG
DSC_7733.JPG
DSC_7744.JPG
Den devátý (hazardní)
Krásný italský podvečer! Proč italský, to Vám s dovolením vysvětlím později.

Dnešní den začal klasicky, a to rozvičkou. Což se mimochodem děje téměř každé ráno. Bohužel. Dopoledne byla hotová operace Anthropoid. Lucka si na svou a Oskarovu obranu najala skupinu zkušených bodyguardů, neboli členů silného oddílu Kokosek. Zbylé dva oddíly plnily role atentátníku. Nezdar akce atentátníků nakonec odvrátila jedna přesně mířená střela, vedená z korby vozu technických služeb.

Po obědě jsme si zahráli na lachtany. Nikdo skutečně neví, co mají lachtani společného s běhaním ve vodě v oblečení, ovšem nakonec to vedoucím aka figurínám, ověšeným veškerým mokrým prádlem velice slušelo. Tohle je prostě další důvod, jak strašné je být vedoucím.

Po svačině (ano, den se nám dělí na před jídlem a po jídle, jídlo je nejskvělejší část, protože nevyžaduje tolik energie) se rozjel Casino Carneval. Děti sázely své těžce vydřené peníze (umělé, svoje už probendily v Rusalka krámku) a povětšinou je znásobily do vysokých částek. Za část si nakoupily v malém obchůdku, zbylé peníze pak uložily do společného oddílového fondu. V zápětí si z tohoto fondu koupily nadstandartní večeři, a to borůvkové knedlíky.

Večer jsme strávili v lese. A právě teď přichází na řadu ITALSKÝ. Děti totiž dohromady skládaly pravou ITALSKOU pizzu (made in papírny Větřní).

Buonanotte
N.

P. S.: Nevím, jak budu zítra přidávat. Spíme kdesi, kde už ani lišky nedávají dobrou noc. Snad to my, městské děti, zvládneme.
DSC_7808.JPG
DSC_7823.JPG
DSC_7824.JPG
DSC_7825.JPG
DSC_7829.JPG
DSC_7837.JPG
Den desátý (bojový, vlastně trochu heroický)
Olé!
My jsme dnes sice nebyli na koridě, ovšem celý den se nesl v duchu skutečného boje o přežití. Dopoledne jsme si dali trochu MMA aka zápasu v kleci. Původní myšlenka hry "Doupě" pravděpodobně nespočívala ve skupinovém boji, ovšem oddíly se odvázaly a tvrdě bojovaly o každého svého člena. Několik bojovníků zaparkovalo do stromu nebo poskákali na sebe, což ovšem nikoho neochromilo na více než několik vteřin. Přece ostatní nenechají ve štychu! Po deseti dnech bojovat jako tým, tomu říkám úspěch.

Odpoledne jsme uspořádali táborovou verzi fenoménu posledních let, Spartan Race. Jde o běh v extrémních podmínkách, které nám příroda vytrvalým deštěm pomohla dotvořit. Naše dráha samozřejmě nebyla tak velkolepá, ovšem lezení po lanech přes potok, plazení se v bahně či šplh do blátivé stráně děti dostatečně uspokojily.

Není divu, že je teď příjemný klidový režim. Upuštění přehrady nám bohužel znečistilo Kamenici, takže dnes koupání nebude. To je ale smůla. Kdo by se totiž myl, že?!

Teď nás čeká pyžamová páááárty a přespání v altánu. Je vážně štěstí, že venku je ošklivě. Nechtělo by se mi v půlce noci přesouvat zpátky do tábora.

Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie (už mi dochází inspirace, nerada se opakuji)
N.
DSCN0050.JPG
DSCN0083.JPG
DSCN1363.JPG
DSCN0110.JPG
DSCN0100.JPG
DSCN0147.JPG
DSCN0207.JPG
DSCN1330.JPG
DSCN1334.JPG
DSCN1356.JPG
DSCN1371.JPG
Den jedenáctý (proměnlivý)
Aloha!

Jak si můžete přečíst na iDNES.cz: "Česko zasáhly silné bouřky, přívalové deště vytopily sklepy a garáže." My naštěstí žádnou garáž ani sklep nemáme, ovšem ukázkový trávník pana Cvana se změnil v menší bahenní kluziště.

Dnešní den ovšem začal nádherným počasím. Týmy si koupily pozdější vstávání bez rozcvičky, což všechny zanechalo v dobré (čti lepší) náladě. Po snídani jsme si dali bramborově-lžícový souboj na ostří nože. Poté následovala volná oddílová činnost, což se všichni rozhodli využít ke koupání.

Po oběde už se nebe zatáhlo, takže následující vodní hra trvala pouze několik minut. Parádní logická hra, která byla připravena, už musela být přesunuta dovnitř (doporučuji zeptat se dětí a vyzkoušet). Odpoledne jsme vyplnili programem do mokra. Děti si vyzkoušely známý "pád důvěry", prověřily své lexikografické schopnosti a ve dvojici se pokoušely dostat z provázkových pout. Jsem vděčná za jídlo, protože nic jiného malé paviány neuklidní.

Vzhledem k tomu, že nepředpokládáme ustání deště, musel být dnešní plápolák odložen na neurčito a zatím se vše chystá na další piškotéku. I když bychom sami raději hráli na rozladěnou kytaru "Stánky", nelze upřít, že Adam Mišík je prostě mezi dětmi populárnější. Ach jo!

Takže krásný večer nám i Vám. Vy se alespoň můžete rozhodnout pro ticho...

N.
DSCN0232.JPG
DSCN0233.JPG
DSCN0234.JPG
DSCN0235.JPG
DSCN0238.JPG
DSCN0241.JPG
DSCN1404.JPG
DSCN0248.JPG
DSCN1396.JPG
DSCN1403.JPG
Den dvanáctý (horolezecký)
Znáte ten zvláštní pocit, kdy si jdete lehnout večer před odjezdem na dovolenou? Něco jako cestovní horečka? Tak takový byl celý dnešní den. V horečce a neskutečně líný.

Poslední odehranou hrou se stalo vysílání zprávy Morseovou abecedou přes řeku. Zpráva "Obleč si triko svého vedoucího" téměř způsobila dopravní kolizi, když se vedoucí rozhodly dětem pomoci a odhazovaly trička za běhu.

Poté děti čekalo překvapení, které nemohlo přijet dříve díky nepříznivému počasí. Chvilka napětí... děti si vyzkoušely lezení po stromě v horolezecké výstroji. Takhle to nezní tak senzačně, ale byla to vážně bomba. Jsem si jistá, že tak 90% z Vás by neodolalo.

Odpoledne se neslo v duchu balení, přípravy na večerní táborák a úklidu. U slavnostního ohně byly rozdány diplomy a pamětní listy, které Vám děti jistě s nadšením ukáží.

Zítřejší příjezd je plánován na 15:02, pokud budeme věřit Českým drahám. Nezapomeňte připravit oblíbené jídlo a nechat nabít všechny elektronické hračky! A nezapomeňte si děti vyzvednout!!

Zítra Vám také poskytnu přihlašovací údaje k fotkám na stránce: http://peanutbutterbitch.rajce.idnes.cz/Tabor_2016/
Není to žádná supr čupr kvalita, ovšem snažili jsme se zachytit tu nakažlivou dětskou radost s nejlepším svědomím a vědomím.

Nezbývá nic jiného, než poděkovat. K dalším zdvořilostem dojde samozřejmě zítra, ovšem tento dík patří Vám, mým snad pravidelným čtenářům. Doufám, že Vás mé žerty a drzost nepopudily, snažila jsem se z prostého výkladu událostí udělat něco trochu jiného, zajímavějšího.

שָׁלוֹם
N.
DSC_7859.JPG
DSC_7871.JPG
DSC_7894.JPG
DSC_7896.JPG
DSC_7912.JPG
DSC_7958.JPG
DSC_7993.JPG
DSC_8014.JPG
DSC_8019.JPG
DSC_8031.JPG
DSC_8049.JPG
DSC_8051.JPG
DSC_8060.JPG
DSC_8069.JPG
DSC_8079.JPG
DSC_8093.JPG
DSC_8098.JPG
DSC_8119.JPG
DSC_8103.JPG
DSC_8123.JPG

Kdy se vidíme?

Každý pátek v klubovně ĎÁBLÍKŮ
(bývalá pošta) od 16 do 18 hodin

Upozornění pro rodiče i děti !!

Vážení a milí rodiče, milé děti. Chtěl jsem oznámit, že od tohoto pátku máme zase volnou naši klubovnu a letošní první slet Ďáblíků bude pořádán dne 9.11.2018. Krásný den přeje vedoucí Řisutských Ďáblíků

Martin

Martin
Ďáblíci Řisuty !!!
Ďáblíci Řisuty !!!

Přihlášení

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one